Województwo pomorskie coraz aktywniejsze

Coraz więcej szkół woj. Pomorskiego przystępuje do programu Szkolny Klub Sportowy, prowadzonego przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Dzieci chcą ćwiczyć, a ich nauczyciele i dyrektorzy skutecznie korzystają z programu SKS, by dać im jeszcze większe możliwości ku temu.
Szkoły, które jeszcze nie przystąpiły do Szkolnego Klubu Sportowego mają teraz ku temu idealną okazję. Rozpoczęcie roku szkolnego to świetny czas, by zorganizować uczniom dodatkowe zajęcia z ich ulubionych dyscyplin. Co więcej, WSZS w Gdańsku właśnie ogłosił, że wszystkie szkoły, które mają ponad 300 uczniów, mogą ubiegać się o utworzenie 3ej grupy! Wcześniej obowiązywał limit 2 grup na szkołę. To świetna wiadomość dla większych placówek i pierwsi dyrektorzy już korzystają z tej opcji.
A jak obecnie kształtuje się zainteresowanie SKSami w przykładowych powiatach?
Powiat Kartuski –1294 uczniów
Powiat Starogardzki –1389 uczniów
Powiat Kościerski –1350 uczniów
Powiat Gdański –763 uczniów
W samych tylko 4ech powyższych powiatach, z zajęć dodatkowych organizowanych przez WSZS w Gdańsku korzysta prawie 5 tys. uczniów, którymi opiekuje się łącznie 224 prowadzących! Powyższe liczby cały czas rosną. Wszystkich uczniów biorących udział w programie jest już ponad 18 tys.!
– Z liczbami się nie dyskutuje, a te jasno wskazują, że dzieci chcą uprawiać sport, chcą się rozwijać w duchu zdrowej rywalizacji – podkreśla Dariusz Męczykowski, Przewodniczący Zarządu WSZS w Gdańsku. – Cieszę się, że mają ku temu coraz lepsze możliwości. Takie programy jak Szkolny Klub Sportowy powstają z myślą o nich, dbając o ich aktywność, systematyczność i szacunek do drugiego człowieka.
Co ważne w tym roku województwo pomorskie będzie organizatorem Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej. Zgłoszenie WZSZ w Gdańsku okazało się najlepsze w Polsce. Można uznać to za swoiste docenienie działań Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.
Zarząd od samego początku jest zaangażowany w aktywność dzieci, sprawnie łączy kilka programów i wykorzystuje obiekty sportowe, które udało się zbudować w całym województwie dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego i pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.