To był kolejny, dobry rok szkolny!

W szkole w Nowej Karczmie zakończyliśmy dziś rok szkolny- niezwykle udany, aktywny i pełen sukcesów czas.

To doskonała okazja, żeby podziękować wszystkim dzieciom – spisałyście się na medal, i to ten z najcenniejszego kruszcu. Dziękuję także Wam drodzy rodzice za to, że tak dbacie o swoje pociechy. Nie mogę również zapomnieć o fantastycznym gronie pedagogicznym, na które mogę liczyć codziennie. Wiem, że jesteście fachowcami w swoich dziedzinach, a wiedzę potraficie podać w sposób interesujący i angażujący.

Jako dyrektor szkoły i przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego gratuluję Wam wyników i zaangażowania.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św. Potem udaliśmy się na apel do szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi:
– Janusz Czerwiński, trener Polskiej reprezentacji w piłkę ręczną, brązowy medalista z Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, mój mentor,
– ks. Proboszcz Jan Spierewka,
– Maciej Kowalczuk, z-ca Dyrektora ds. Sportu i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego,
– Andrzej Pollak, Wójt Nowej Karczmy.

– To wielki honor, że mogę być tu z Wami. Gratuluję Wam uczniowie i dyrekcji wspaniałych wyników. To jest wyjątkowa szkoła, w której nauczyciele nie szczędzą trudu, aby wychować Was na dobrych obywateli – podkreślił podczas uroczystości Janusz Czerwiński.