#SKSonTour w Baninie!

06.12.2018r. w Baninie, odbyła się impreza w cyklu #SKSonTour, która dedykowana była dla dzieciaków uczestniczących w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy.
Program SKS został zainicjowany przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę w 2017 r. i wspierany jest przez PKN ORLEN, operatorem Programu SKS w naszym województwie jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, który z roku na rok zrzesza coraz większą liczbę szkół i grup w Programie SKS.
#SKSonTour to cykl 9ciu imprez, które odbywają się w całej Polsce- od Krakowa po Karlino, a jednym z przystanków SKSowej trasy było właśnie Banino!
W wydarzeniu, które odbyło się 6 grudnia na Sali Sportowej w Baninie, brały udział 22 grupy z Województwa Pomorskiego. Podczas imprezy nasze pomorskie SKSiaki miały okazję poznać nowe formy aktywności fizycznej, sprawdzić się w testach sprawności oraz wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Mistrzów Sportu- wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce Marcina Prusa oraz aktywnych zawodniczek UKS PCM Kościerzyna Kingę Gutkowską, Aleksandrę Dorsz oraz Amelię Zawalich. W przejściu przez wszystkie stacje pełne atrakcji, uczestników dopingowali sportowcy Monika Belczewska, Andrzej Wroński, Paweł Kołodziejczyk oraz Święty Mikołaj.