Patriotycznie w Będominie

W ciągu kilku minionych dni w Będominie odbyły się dwie wspaniałe imprezy promujące patriotyzm.

XXXVI Bieg Mazurka Dąbrowskiego pokazał jak jedną imprezą świetnie połączyć kulturę, edukację i sport! 🙂 Dla mnie, jako dyrektora szkoły, trenera, a także przewodniczącego Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego takie imprezy są szczególnie ważne. Przedstawiają bowiem młodemu człowiekowi piękne wartości – zdrowie, szacunek dla historii i zdrową rywalizację.

Gorące brawa należą się organizatorom tego przedsięwzięcia Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i rekreacji w Nowej Karczmie, Powiatowemu Centrum Młodzieży w Garczynie, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz Wójtowi Andrzejowi Pollakowi.

Z radością pojawiłem się na tej imprezie i kibicuje każdej takiej inicjatywie. Relację video z tego wydarzenia zobaczycie tutaj:

 

Kilka dni później w Będominie miało miejsce uroczyste pasowanie na uczniów klas pierwszych. Warto podczas takich uroczystości podkreślać wartości tak ważne dla Polaków jak przywiązanie do hymnu czy flagi.

Za piękną organizację tego wydarzenia chciałbym pochwalić Panią Gabrielę Blok i Panią Elżbietę Skwierawską.

Jako przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego składam wszystkim uczniom klas pierwszych i ich rodzicom serdecznie gratulacje, z okazji tak wspaniałego wydarzenia. Wiem, że to duża radość dla każdego rodzica, sam doskonale pamiętam pasowanie na uczniów pierwszej klasy moich dzieci Oskara i Nikoli 🙂

Korzystając z okazji zachęcam wszystkich nauczycieli i dyrektorów, by zabierali dzieci w miejsca tak ważne dla patriotyzmu jak Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. To piękna i ciekawa lekcja historii, którą najmłodsi z pewnością zapamiętają.