O edukacji i sporcie w Radio Kaszebe

Serdecznie zachęcam Państwa do obejrzenia dwóch wywiadów video, które miałem przyjemność kilka dni temu udzielić redakcji Radio Kaszebe. Sporo w nich o edukacji, ale też o sporcie.

W pierwszym wywiadzie wraz z dyrektorem szkoły w Przodkowie Jerzym Soliwodą rozmawiamy między innymi o ogromnym zainteresowaniu zajęciami dodatkowymi organizowanymi przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, którego mam przyjemność być Prezesem Zarządu.

Podkreślamy także ważną rolę programu Zdolni z Pomorza.

Wywiad zobaczyć możecie tutaj:

W drugim wywiadzie rozmawiamy o szkolnictwie zawodowe. Jako przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu jestem niezwykle dumny z pracy całego sejmiku na rzecz rozwijania sieci szkół zawodowych.

Zależy mi, by młodzi ludzie po ukończonych szkołach zostawali w kraju, tu znaleźli wymarzoną pracę i tu założyli rodziny. Chcemy by współpraca między szkołami, a przedsiębiorcami wzniosła się na jeszcze wyższy poziom. Jestem przekonany, że młody człowiek, który znajdzie tu na Kaszubach i Kociewiu dobrze płatną pracę, w zawodzie w którym chce się rozwijać, nie będzie myślał o wyjeździe za granicę.

To dużo pracy wielu ludzi, by tworzyć takie warunki, ale wiem, że idziemy w dobrym kierunku.

Cały wywiad obejrzeć możecie tutaj: