Medyczny akcent na Jarmarku Wdzydzkim

Tysiące osób odwiedziło w miniony weekend Jarmark Wdzydzki. Jako przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego uważam, że to doskonała inicjatywa, która pokazuje urok i piękno Kaszub.
Nasz folklor jest niesamowity, to piękna kultura, której pozazdrościć mógłby nam niejeden region. To w połączeniu z bogatą ofertą Muzeum we Wdzydzach oraz jego sprawnym zarządzaniem, powoduje, że takie przedsięwzięcia świetnie się sprawdzają.
Podczas imprezy prezentują się między innymi twórcy ludowi i rzemieślnicy, ale także przedstawiciele firm i instytucji publicznych. Wśród nich w tym roku znaleźć mogliśmy stoisko Szpitala w Kościerzynie na czele z Prezes Marzeną Mrozek i lekarzami. Odwiedzający je mogli skorzystać z podstawowych badań i zasięgnąć rad dotyczących profilaktyki zdrowotnej.
Pani Marzena doskonale zarządza tą placówką, współpracuje z samorządami i Narodowym Funduszem Zdrowia. Jestem przekonany, że z każdym dniem będzie jeszcze bardziej zadowolona z zaangażowania swoich pracowników. To właśnie oni, ciężko pracujący ludzie na każdym szczeblu tego szpitala, to jego największa wartość.

Jarmark Wdzydzki 2018

Jarmark Wdzydzki 2018