Komunikacja i kultura na Kaszubach idą do przodu

To był aktywny dzień. Miałem przyjemność uczestniczyć w dwóch wydarzeniach, które mogą tylko pozytywnie wpłynąć na życie Kaszubów.

Pierwsze z nich to otwarcie linii kolejowej na trasie Kaszuby – Bydgoszcz. Pociągi na niej kursować będą w soboty, niedziele i święta od 23 czerwca do 30 września 2018 r. Co ważne, taka podróż potrwa niecałe 2 godziny! Arriva zaproponowała tutaj współpracę w okresie letnim, a Samorząd dofinansowuje ten projekt w 40% 🙂

Dla mieszkańców naszego regionu to doskonała możliwość żeby zapoznać się z urokami województwa kujawsko-pomorskiego. Z kolei nasze województwo może spodziewać się w związku z tym większej ilości turystów z tego regionu, a to z kolei przekłada się na realne pieniądze.

Drugie ważne spotkanie, w którym uczestniczyłem miało miejsce w Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich. Otworzono tam nową wystawę i z tego miejsca chciałbym zachęcić wszystkich do jej zobaczenia. Dziękuję dyrektor Muzeum dr Katarzynie Kulikowskiej za aktywność i ciekawe inicjatywy.

Muzeum we Wdzydzach to niezwykle urokliwe miejsce. Cieszę się, że nie brakuje w nim świetnych przedsięwzięć!