Dzieci w województwie pomorskim chcą ćwiczyć

Zarząd WZSZ w Gdańsku podsumował działania – Dzieci w województwie pomorskim chcą ćwiczyć!
Zarząd Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku spotkał się, by podsumować swoje działania. Statystyki jasno wskazały, że dzieci w województwie pomorskim chcą się rozwijać i wykorzystują dane im możliwości.
Doskonałym tego przykładem jest realizowany w naszym województwie Program Szkolny Klub Sportowy. W 2017 roku wzięło w nim udział ponad 17 tys. osób, w tym roku liczba ta przekracza już 18 tys. i z pewnością jeszcze wzrośnie. Równie imponująco wyglądają pozostałe dane. Obecnie wszystkie gminy biorą udział w programie. Ilość zaangażowanych nauczycieli wzrosła z 767 (2017 rok) do 848 (2018 rok). Jest też więcej grup – 1021, to o 73 więcej niż w roku ubiegłym!
– Niezmiernie cieszy mnie taki wynik, ale przede wszystkim to, co za nim się kryje – podkreśla Dariusz Męczykowski, Przewodniczący Zarządu. – Te liczby jasno wskazują, że dzieci chcą uprawiać sport, chcą się rozwijać w duchu zdrowej rywalizacji.
Zarząd od samego początku jest zaangażowany w aktywność dzieci, sprawnie łączy kilka programów i wykorzystuje obiekty sportowe, które udało się zbudować w całym województwie dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego i pieniędzy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Co ważne w tym roku województwo pomorskie będzie organizatorem Sejmiku Szkolnej Kultury Fizycznej. Zgłoszenie WZSZ w Gdańsku okazało się najlepsze. Można uznać to za swoiste docenienie działań Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.
Spotkanie Zarządu odbyło się w malowniczych zakątkach Zajazdu Nad Stawem. Po podsumowaniu już zrealizowanych działań, jego członkowie omówili plany na najbliższe miesiące. To będzie owocny i pełen aktywności czas.

Zarząd WSZS Pomorze